خدمات SERVICES

شرکت تابان نیرو در بخش برق ومکانیک دارای کارگاه می باشد

کارگاه­های بخش برق :

تعميرگاه الكتريكي :

كارگاه تعمير تجهيزات الكتريكي در منطقه صنعتي اشترجان با داشتن امكانات كامل جهت تعميرات اساسي، تست و راه‌اندازي انواع ماشين­هاي الكتريكي(DC,AC)و همچنين ساخت و تعمير انواع مگنت‌هاي الكتريكي، تعمير انواع ژنراتورها و ترانس‌هاي جوشكاري و ساخت انواع قالب­ها براي قطعات يدكي تجهيزات الكتريكي مي‌باشد.

كارگاه تعميرات شبكه و تجهيزات فشار قوي :

اين كارگاه در منطقه صنعتي اشترجان با داشتن دستگاه­هاي مختلف اندازه‌گيري  امكان  تعميرات  اساسي  و بازسازي انواع ترانسفورماتورهاي قدرت و تجهيزات فشارقوي پست‌ها (شامل ترانسفورماتورهاي جريان و ولتاژ، برق‌گيرها، راكتورها و غيره) را دارا مي­باشد. توان انجام عمليات RETROFIT يا بازسازي و نوسازي سوئيچگيرها نيز در اين كارگاه وجود دارد. همچنين اين كارگاه قادر به تعميرات شبكه‌هاي كابل و تعميرات و اجراي شبكه‌هاي روشنائي مختلف مي­باشد.

 كارگاه در پروژه طرح سبا به شرح زير مي­باشد:

   نصب تجهيزات پست KV  400.

   اجراي بيش از 1000 مورد سركابل بندي كابل­هاي فشار قوي.

   نصب پست 33KV GIS .

کارگاه­های بخش مكانيك :

تعميرات نيروگاهي :

نگهداري و تعمير تجهيزات نيروگاهي از قبيل: توربين‌هاي بخار، توربوكمپرسورهاي بخار، ديگ‌ها و خشك‌كن‌هاي بخار و گاز ژنراتورها از جمله فعاليت­هاي اين واحد مي­باشند.

كارگاه ساخت :

ساخت انواع مبدل­های حرارتی، سطوح حرارتی، اکونومایزر، سوپر هیتر و لوله­های دیواره محفظه احتراق دیگ­های بخار در این کارگاه صورت می­گیرد. كارگاه ساخت شركت تابان نيرو واقع در داخل كارخانه ذوب آهن اصفهان مي­باشد اين كارگاه در طي زمان فعاليت كليه سطوح حرارتي و مبدل‌هاي مورد نياز ذوب آهن را از جمله ساخت لوله­هاي واتروال- سوپرهيتر نيروگاه‌هاي ذوب آهن و بازسازي و ساخت انواع مبدل‌هاي مختلف واحدهاي مختلف را در ذوب آهن تأمين نموده است و در كنار آن نيز بر حسب نياز ساير صنايع به انواع مبدل‌هاي حرارتي و سطوح حرارتي بويلر را تأمين مي‌نموده است از جمله پروژه هاي مرتبط با اين كارگاه مي­توان به بازسازي و افزايش ظرفيت بويلرهاي نيروگاه مركزي ذوب آهن و تامين سوپرهيترها و پانل­هاي واتروال نيروگاه اصفهان نيز اشاره نمود.

بخش مراقبت وضعيت تجهيزات ( Condition Monitoring ) :

بخش مراقبت وضعيت تجهيزات اين شركت‌، داراي يك سيستم مديريت نگهداري ‌است كه با  گزارش های منظم از تجهيزات انتخابي كه جهت بازرسي گرفته مي‌شود شرايط و وضعيت تجهيزات رااعلام مي‌نمايد. با استفاده از لوازم آزمايشگاهي و نرم ‌افزارهاي مربوطه و انجام تست‌هايي از قبيل ارتعاشات، الكتريكي، تست روغن گيربكس‌ها ،تست­هاي غيرمخرب وغيره، بروز خطا را در سيستم زودتر از موعد تشخيص داده و گزارش‌ها بر روي مشكلات بالقوه‌اي كه درآخرين حالات براي سيستم رخ داده ‌است متمركز مي‌گردد، آناليز نمونه‌ها و آزمايش‌هاي صورت پذيرفته، شرايط دستگاه را در وضعيت حال مشخص مي‌كند، علاوه بر آن با نمونه‌برداري و آزمايش‌هاي مكرر طبق جدول زماني طراحي شده، روند تغييرات پارامترهاي اندازه‌گيري شده مشخص مي‌گردد و تصميمات برنامه‌ريزي نت (نگهداري و تعميرات) بر اساس اينگونه نگهداري پيشگوئي كننده طراحي مي‌گردد. علاوه بر پياده­سازي روش تعميرات و نگهداري پيشگويي كننده (Predictive maintenance)، اين شركت قادر است عيوب مزمن و عمده موجود در صنايع از قبيل نابالانسي، ناهم محوري و خرابي‌هاي الكتريكي و مكانيكي را در اسرع وقت برطرف نمايد.