تعویض آرمیچر 62 تنی موتور رافینگ نورد گرم فولاد مباركه

b3b10e27-2719-4d61-8f8d-50a48545ef71_20221009_140026

تعویض آرمیچر 62 تنی موتور رافینگ نورد گرم فولاد مباركه

آرمیچر 62 تنی موتور رافینگ نورد گرم فولاد مبارکه برای نخستین بار با استفاده از ظرفیت‌ های داخلی تعویض و آرمیچر معیوب برای انجام تعمیرات اساسی در داخل شرکت به کارگاه برق انتقال یافت.

پیرو اطلاع‌ رسانی ناحیه نورد گرم در خصوص جرقه‌ زنی و ایجاد آرک در موتورDC-4410KW)R1B) واحد رافینگ و پس از حضور چند باره متخصصان کارگاه برق و پیمانکاران تعمیرگاه مرکزی در محل و انجام بررسی‌ های کارشناسی و برگزاری جلسات هماهنگی متعدد با نفرات مرتبط واحد رافینگ، مشکل ناشی از ناهمواری سطح کلکتور آرمیچر موتور تشخیص داده شد.

مقرر شد در شات‌دان سالانه ناحیه نورد گرم آرمیچر مذکور با یدک موجود تعویض و آرمیچر معیوب تعمیر شود. بنابراین در ابتدای شهریورماه عملیات تعویض آرمیچر 4410 کیلوواتی رافینگ با برداشتن نیمه استاتور بالا، خارج کردن آرمیچر معیوب، مونتاژ آرمیچر جدید و نیمه استاتور بالایی، تست و راه‌اندازی اولیه و در نهایت بستن متعلقات و کاور رویی موتور توسط پرسنل شرکت تابان نیرو سپاهان با همکاری نفرات کارگاه برق تعمیرگاه مرکزی و نفرات واحد رافینگ تنها در مدت‌زمان 3 روز و برای نخستین بار در فولاد مبارکه انجام شد و این موتور به ناحیه نورد گرم تحویل گردید.

آرمیچر معیوب نیز جهت انجام تعمیرات اساسی شامل مراحل سنگ‌زنی و شیارتراشی کلکتور به کارگاه برق انتقال داده شد. موتور R1 واحد رافینگ بزرگ‌ترین موتور DC فولاد مبارکه است و آماده‌ به‌کاری آن در ناحیه نورد گرم و همچنین فولاد مبارکه از اهمیت زیادی برخوردار است.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.